Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Запоріжжі ліквідовано міжрегіональний конвертцентр з обігом коштів близько 240 млн. грн.

11.11.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області спільно із працівниками УСБУ в Запорізькій області та під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, через який протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано близько 240 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212, ч.1 ст.205-1, ч.1 та ч.2 ст.364 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки Запорізької, Дніпропетровської, Київської областей та м. Києва незаконні послуги щодо мінімізації податків, переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ та подальшої легалізації грошових коштів.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили низку суб’єктів господарювання, на рахунки яких компанії реального сектору економіки перераховували кошти нібито за отримані послуги та/або реалізовані товари. Вказані кошти поверталися замовникам готівкою за винятком 12-14% від проконвертованої суми.

У свою чергу, фігуранти отримували готівку від підприємств реального сектору економіки - переважно від компаній харчової промисловості.

Загальна сума коштів, проконвертованих фігурантами протягом 2018 – 2019 рр. складає близько 240 млн. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісному приміщенні "конверту" та за адресами проживання фігурантів, вилучено 675,4 тис. грн. та 15 тис. євро необлікованої готівки, печатки підконтрольних компаній та їх фінансово-господарські документи, електронні носії інформації, які містять докази злочинної діяльності, чорнові записи, чекові книжки, комп’ютерну техніку та ін. докази у кримінальному провадженні.

Триває слідство.