Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Платник єдиного податку виплачує дивіденди своїм акціонерам. Чи сплачуються авансові внески з податку на прибуток?

03.05.2019 -

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) крім випадків, передбачених п. 57.1-1.3 ст. 57-1 Податкового кодексу, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску за ставкою 18% покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу.

Отже, емітенти корпоративних прав – платники єдиного податку-юридичні особи при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам) не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Тобто, платники єдиного податку (третьої та четвертої груп) не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Зазначена норма діє 01.01.2018 та передбачена п. 57.1-1.2 ст 57-1 Податкового кодексу.