Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Підприємство використовує не в господарській діяльності безоплатно отримані товари. Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ?

26.04.2019 -

Платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Отже податкові зобов’язання нараховуються у разі, якщо у платника ПДВ були підстави для формування податкового кредиту при придбанні товарів, послуг, та виходячи із суми ПДВ, вказаної у податковій накладній.

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Отже, безоплатному отриманні товарно-матеріальних цінностей у отримувача податковий кредит з ПДВ дорівнює «0».

Таким чином, податкові зобов’язання з ПДВ при використанні не в господарській діяльності або в неоподатковуваних операціях товарів, отриманих згідно з договорами, за якими їх вартість дорівнює нулю, не нараховуються.

Зазначена норма передбачена п. 198.3, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу, п. 15 «Порядку заповнення податкової накладної», затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 № 1307.