Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Платники єдиного податку при виплаті дивідендів своїм акціонерам не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток

12.01.2018 -

З 01.01.2018 року набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році". 

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) крім випадків, передбачених п. 57.1-1.3 ст. 57-1 Податкового кодексу, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу ставкою (18%) покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу.

Отже, емітенти корпоративних прав – платники єдиного податку-юридичні особи при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам) не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Зазначена норма передбачена п. 57.1-1.2 ст 57-1 Податкового кодексу України , з урахуванням змін, внесених Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".