Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Дивіденди, нараховані платником єдиного податку з 01.01.2017 за періоди до 2017 року, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 9%

12.09.2017 -

Податковий агент, що нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок і військовий збір із суми такого доходу за його рахунок.

Доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 ст. 167 Податкового кодексу.

Згідно з пп. 167.5.1 ст. 167 Кодексу ставку податку встановлено у розмірі 18 відсотків - для пасивних доходів, крім зазначених у підпунктах 167.5.2 та 167.5.4 ст. 167 Кодексу.

Відповідно до пп. 167.5.2 ст. 167 Кодексу доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування), оподатковуються за ставкою податку 5 відсотків.

Згідно з пп. 167.5.4 ст. 167 Податкового кодексу, з 01.01.2017 доходи у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток, оподатковуються у половинному розмірі ставки, встановленої у п. 167.1 ст. 167 Кодексу, тобто 9 відсотків.

Отже, дохід у вигляді дивідендів, нарахованих суб'єктом господарювання - платником єдиного податку з 1 січня 2017 року за періоди 2013 - 2016 роки, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 9% та військовим збором 1,5%.

Вказаний дохід є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Зазначена норма передбачена пп. 170.5.4 ст. 170; пп. 168.1.1 ст. 168; пп. 1.2 п. 16 1 підрозд. 10 розд. Податкового кодексу України та роз’яснена в індивідуальній податковій консультації ДФС України від 23.08.2017 №1719/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.