Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Бердянську розглянули шляхи підвищення надходжень туристичного збору

22.08.2019 -

Днями відбулася апаратна нарада Бердянського міського виконавчого комітету, основним питанням якої було справляння туристичного збору. Про проведену роботу податківців у цьому напрямі доповів заступник начальника Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області-начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Олександр Прошутінський.

Посадовець повідомив, що станом на 20 серпня до місцевого бюджету надійшло 534 тисячі гривень туристичного збору, що на 51 тисячу більше, ніж торік. Усього в Бердянську турзбір сплачують 261 суб'єкт, що на 27 більше, ніж у 2018 році.

Він підкреслив, що цього року спостерігається зменшення відрахувань збору від елітних готелів порівняно з минулим роком, адже у зв'язку зі змінами у законодавстві розмір платежу відтепер залежить не від вартості проживання, а розраховується від кількості діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі). Тому з метою стабільного наповнення бюджету податківці ще перед початком курортного сезону провели широку роз'яснювальну роботу серед платників. Зокрема, фахівці управління провели "круглий стіл" з податковими агентами, а також постійно висвітлюють порядок справляння збору у місцевих засобах масової інформації. Також працівники служби співставляють інформацію з різних відкритих джерел та наданої платниками звітності, що дає можливість проаналізувати реальні доходи від приймання туристів.

Завдяки проведеній роботі додатково до місцевого бюджету залучено 188,3 тисячі гривень.

Крім того, за період курортного сезону члени робочої групи у складі представників міської влади і фіскальної служби провели 12 виїздів, під час яких обстежили понад двісті місць тимчасового розміщення та встановили 41 об'єкт нерухомості, які мають 30 і більше місць для проживання, з яких власники 31 об'єкту не зареєстровані як фізичні особи-підприємці. За кожним фактом порушень законодавства складені матеріали.

Олександр Прошутінський також наголосив, що тільки спільними зусиллями влади, контролюючих органів, бізнесу та громади можна залучити "тіньових" готельєрів до оподаткування.