Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Пологівщині вивчали новації податкового законодавства

31.01.2019 -

Днями платники податків Пологівського району відвідали семінар, присвячений змінам у податковому законодавстві, участь у якому взяли фахівці Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області та представники Пологівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Відкриваючи захід, начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй звернула увагу на новації податкового законодавства, які запроваджено з 1 січня 2019 року Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів". Податківці розповіли платникам про зміни у справлянні податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку, екологічного податку, плати за землю та єдиного соціального внеску.

Також учасників семінару ознайомили з порядком подання податкової звітності за 2018 рік, заповнення декларацій з податку на прибуток підприємств та єдиного податку, звіту неприбуткових установ, організацій та фінансової звітності.

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Дар’я Нестеренко, став початок кампанії декларування доходів громадян.

Вона зазначила, що декларування триватиме до 2 травня 2019 року. Декларації про майновий стан і доходи громадянам необхідно подавати до податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси, надсилати поштою або в он-лайн режимі за допомогою Електронного кабінету платника.

Також для учасників стала корисною інформація про особливості переходу на спрощену систему оподаткування та обрання групи єдиного податку, обмеження щодо обрання спрощеної системи оподаткування, терміни та розміри сплати податків до бюджету. Податківці звернули увагу на відмінності спрощеної та загальної системи оподаткування та ризики втрати статусу "єдинника".

Фахівці Пологівського управління закликали роботодавців дотримуватися мінімальних гарантій в оплаті праці, а бухгалтерів – порядку заповнення документів на переказ коштів під час сплати податків, зборів та єдиного внеску, а також перевіряти інформацію про розрахункові рахунки для зарахування платежів.

Крім того, присутнім нагадали про переваги використання сервісу ДФС України "Електронний кабінет" та веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду.

Наприкінці заходу спікери відповіли на запитання представників бізнесу та надали практичні поради щодо застосування норм податкового законодавства на конкретних прикладах.