Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У Бердянській міській раді – про зміни в оподаткуванні та про кампанію "Декларування 2018"

08.02.2018 -

Начальник Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Оксана Федорова взяла участь у засіданні розширеної апаратної наради з керівниками структурних підрозділів Бердянського міськвиконкому, комунальних підприємств та бюджетних установ міста, територіальних органів інших державних служб.

Під час засідання Оксана Федорова ознайомила присутніх з показниками надходжень у 2017 році до місцевого бюджету та основними змінами в оподаткуванні, які вплинуть на збільшення доходів громад.

Як відзначила посадовець, за 2017 рік місцева скарбниця отримала 451,2 мільйона гривень. Найбільшу вагу в надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб, за минулий рік його сплачено 313 мільйонів. У результаті підвищення мінімальної зарплати у 2018 році рівень сплати планується з темпом зростання 114% в сумі 357,3 мільйона гривень, тобто очікується збільшення відрахувань ПДФО на 44 мільйони.

Начальник Бердянського управління зазначила, що із урахуванням законодавчих змін усього бюджет міста отримає на 53,1 мільйона більше минулорічних надходжень.

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх Оксана Федорова, стала кампанія декларування доходів громадян. Минулого року бердянці задекларували 76,7 мільйона гривень, самостійно нарахували та сплатили до бюджету 4,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 800 тисяч гривень військового збору. Найбільші надходження забезпечили громадяни, які обов'язково мали відзвітувати перед державою – це доходи, отримані за договорами спадщини чи дарування (17,6 мільйона), від продажу нерухомого чи рухомого майна (10,4 мільйона), від здавання в найм майна (2,4 мільйона).

З початку цьогорічної кампанії близько 300 мешканців Бердянська вже задекларували 16,3 мільйона гривень доходів, з яких нараховано 1 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб у сумі та 200 тисяч гривень військового збору.

Керівник Бердянського управління ГУ ДФС звернула увагу на особливостях проведення кампанії у курортному місті, зокрема, на необхідності подання декларацій від категорії громадян, які надають житло відпочиваючим у літній період. Вона нагадала, що до 1 травня 2018 року всі громадяни, незалежно від кількості надання місць для відпочинку, повинні задекларувати доходи від надання житла в найм та сплатити до 1 серпня податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Крім того, до категорії осіб, які щорічно повинні декларувати свої доходи, належать репетитори, спортсмени, які беруть участь у змаганнях, особи, які надають послуги на розважальних закладах, виконують ремонтні роботи та інші.

Оксана Федорова також проінформувала про способи подання декларацій, терміни, та про перелік документів для оформлення податкової знижки. Вона закликала бердянців активно долучатися до деклараційної кампанії та наголосила, що добровільне декларування доходів свідчить про високу податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку, адже податок на доходи фізичних осіб, який сплачується від отриманих доходів, є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Завдяки цьому місто отримує фінансові ресурси для розвитку інфраструктури та реалізації соціальних та інших програм.