Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Напередодні курортного сезону для бердянських платників проведено семінар з актуальних питань податкового законодавства

29.05.2017 -

Відкриваючи семінар, начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова зазначила, що захід, організований напередодні курортного сезону, проводиться з метою своєчасного інформування платників про найбільш актуальні вимоги податкового та трудового законодавства.

Спершу присутнім повідомили, у Бердянську розпорядженням міського голови створено робочу комісію, до складу якої входять представники виконкому, податкової інспекції, санстанції, МНС та інших організацій. Її завдання – проведення моніторингу суб'єктів, які надають послуги з тимчасового проживання. Її члени проводять обстеження як суб'єктів підприємництва, так і житлового фонду. Здійснюється роз'яснювальна робота та інвентаризація місць для надання житла відпочиваючим з метою виявлення осіб, які працюють у даній сфері без держреєстрації та сплати податків і відповідно залучення їх до оподаткування.

Особливу увагу було відведено сплаті туристичного збору, ставка якого складає 1% від вартості проживання. Було наголошено, що це місцевий збір та його надходження у стовідсотковому розмірі спрямовується до місцевого бюджету. З огляду на успішність проведення минулорічного курортного сезону, у цьому році фахівці інспекції за допомогою оголошень, розміщених в мережі Інтернет, уже здійснили аналіз суб'єктів, які надають місця для відпочиваючих – кількість ліжкомісць і вартості проживання. По кожному суб'єкту плануються надходження сум туристичного збору, виходячи з реального наповнення баз відпочинку.

Податківці нагадали, що у разі отримання громадянами доходів від надання послуг з тимчасового проживання без державної реєстрації, вони зобов'язані подавати річні декларації про отримані доходи та сплачувати відповідні суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Крім того, Оксана Федорова звернула увагу на закінчення дії мораторію на проведення перевірок органами фіскальної служби з початку 2017 року. На сьогоднішній день діють норми Податкового кодексу України, коли за наявності певних підстав можливе проведення як документальних, так і фактичних перевірок з метою контролю за наявністю ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, застосування РРО, касової дисципліни та трудових відносин.

Також на семінарі учасників проінформовано про актуальні питання адміністрування податку на додану вартість, податку на прибуток, акцизного податку та податку на нерухоме майно, а також застосування спрощеної системи оподаткування фізичними та юридичними особами.

Під час заходу платники мали можливість обговорити проблемні питання ведення підприємницької діяльності у курортному бізнесі.