Територіальні органи ДФС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 04.02.2016 № 391/10/08-01-15-02-11

04.02.2016

Про надання податкової консультації

Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду листа «» щодо обов’язку подання річної фінансової звітності неприбутковими установами та організаціями повідомляє наступне.

Відповідно до п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

До затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації чинною є форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 №85.

Згідно п.п.133.1.1 п.133.1 ст.133 ПКУ, платниками податку на прибуток є, зокрема, суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.

Пунктом 133.4 ст.133 ПКУ встановлено, що не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Вимоги до неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткових організацій) встановлені п.п.133.4.1, 133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ.

Згідно п.п.133.4.3 п.133.4 ст.133 ПКУ, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, така неприбуткова організація зобов'язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов'язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов'язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.

Враховуючи вищевикладене, неприбуткові організації, які відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не є платниками податку на прибуток, а відтак обов’язок подання фінансової звітності разом зі Звітом про використання коштів неприбуткових установ та організацій на такі неприбуткові організації не розповсюджується.

Разом з цим, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених пунктом 133.4 ст.133 ПКУ, така неприбуткова організація набуває статусу платника податку на прибуток та зобов’язана подавати фінансову і податкову звітність з податку на прибуток у порядку, передбаченому цим пунктом.


Перший заступник начальника                                                   О.П. Фоменко

До списку